Ta piękna inicjatywa wyszła z Oleśnicy

Ta piękna inicjatywa wyszła z Oleśnicy

  • Post author:
  • Post category:aktualnosci

Jestem szczęśliwy, że do Państwa rąk trafia monografia Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej. Jubileusz 10-lecia Rodziny jest okazją nie tylko do podsumowań jej działalności, ale także do tworzenia kolejnych ambitnych planów i podjęcia nowych, pożytecznych i ważnych projektów.
Cieszę się, że siedzibą organizacji jest Oleśnica i że to właśnie z naszego miasta wyszła ta piękna inicjatywa. Dekada pracy przynosi konkretne efekty, a młodzież wychowywana w patriotyzmie i w poczuciu szacunku wobec bohaterów AK z podniesioną głową wkracza w dorosłe życie.
Bardzo dziękuję wszystkim osobom i szkołom tworzącym Rodzinę Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej za dotychczasowy wysiłek. Szczególne słowa podziękowania kieruję do inicjatorki i przewodniczącej organizacji Pani Doroty Rasały-Świtoń za trud pielęgnowania i rozwijania pamięci Bohaterów największej armii podziemnej w historii. Z niektórymi efektami tej pracy będą się mogli Państwo zapoznać w książce, którą właśnie trzymają Państwo w ręku.
Serdecznie gratuluję jubileuszu. Jestem przekonany, że to tylko wstęp do kolejnych dekad owocnej i potrzebnej działalności Rodziny Szkół.

burmistrz Oleśnicy
Michał Kołaciński